טקס מצטיינים ובוגרים של החוג למדעי כדור הארץ לשנה"ל תשע"ה

ביום חמישי 11.06.2015 נערך טקס מצטיינים ובוגרים של החוג למדעי כדור הארץ לשנה"ל תשע"ה.

11 ביוני 2015, 9:00 
 
טקס מצטיינים ובוגרים של החוג למדעי כדור הארץ לשנה"ל תשע"ה

כמידי שנה, היה זה מפגש חגיגי של סגל החוג, העובדים, התלמידים לתארים מתקדמים ובוגרים של החוג. בטקס הוענקו מלגות הצטיינות לתלמידי תואר שני ושלישי על הישגים לימודיים יוצאי דופן.

 

תמונה מטקס המצטיינים

 

תמונה מטקס המצטיינים

 

תמונה מטקס המצטיינים

 

 

השנה חולקה מלגה ייעודית חדשה לזכרה של ד"ר רנה סמואלס-עופרן, חוקרת בצוות של פרופ' פנחס אלפרט. רנה עבדה בחוג משנת 2006 וחקרה את הקשר בין תופעות אטמוספריות והידרולוגיות.

 

מחקרה קידם את ההבנה של השפעת שינויי האקלים על משאבי המים, פיתוח מודלים לניבוי ירידת משקעים בארץ ומודלים לחיזוי של שינוי זרימת המים בנהר הירדן ובכינרת.

 

רנה נפטרה ממחלת הסרטן לאחר מאבק קשה וממושך בתחילת השנה, ב-23.10.2014. הוריה יסדו קרן שתעניק מלגה לזכרה כל שנה החל משנה זו לסטודנט/ית מתחום מדעי האטמוספירה. השנה הוענקה מלגה זו לאביגיל בודנר, תלמידת תואר שני בחוג.

 

חגית עופרן, גיסתה של רנה וכן חמותה ודודה פרופ׳ אליה ליבוביץ׳ כיבדו אותנו בנוכחותם וסיפרו לנו על אישיותה המיוחדת של רנה שידעה לשלב את החיים המקצועיים עם חיי משפחה עשירים. היא הותירה בלכתה בעל וארבעה ילדים.

 

יהיי זכרה ברוך!

 

תמונה של חגית עופרן שדיברה בטקס

בתמונה: חגית עופרן שדיברה בטקס

 

 

פרופ' פנחס אלפרט שהרצה בטקס

בתמונה: פרופ' פנחס אלפרט שהרצה בטקס

 

בטקס נכחו גם אסתר וחנן כצמן הוריו של ד"ר רפי כצמן. רפי סיים בחוג תואר שני בגיאופיזיקה בהצטיינות בהנחיית פרופ' דן קוזלוב. הוא המשיך לדוקטורט בתכנית המשולבת של MIT והמכון האוקיינוגרפי ואף התקבל לפוסט דוקטורט ב-Caltech, קליפורניה. תכניותיו נקטעו כשנהרג בתאונת דרכים בשנת 1998.ביום המעבר שלו לקליפורניה.

 

מידי שנה מוענקת מלגה לזכר רפי כצמן לתלמיד מחקר מתחום הגיאופיזיקה. השנה זוכה המלגה הוא רן יששכר, תלמיד לתואר שלישי.

 

השנה גם הוקמה פינת ההנצחה לזכרו של ד"ר רפי כצמן יחד עם ספרים וחומרים שהוריו תרמו לחוג. פינה זו ממוקמת בחדר אילן רמון שהוא מקום מפגש לסטודנטים לתואר ראשון.

 

תמונת הוריו של רפי כצמן עם פרופ׳ אורי  טן-ברינק

בתמונה: הוריו של רפי כצמן עם פרופ׳ אורי טן-ברינק

 

מלגה ייעודית נוספת מוענקת כל שנה לזכרו של פרופ' דן לבנטל, איש סגל בכיר שעסק במחקר בתחום הגיאופיזיקה והתמחה בשיטות סייסמיות לחיפוש נפט בים. דן לבנטל הלך לעולמו בשנת 2000. המלגה ממומנת על ידי אלמנתו הגברת נעמי לבנטל ואנו מוקירים לה תודה על כך.

 

השנה הוענקה מלגה זו לאריאל ללוש, תלמיד דוקטורט בתחום הגיאופיזיקה.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>