תוכנית לימודים משולבת עם הנדסה מכנית בדגש סביבה

עודכן: 27.12.2022

תכנית לימודים משולבת עם הנדסה מכנית בדגש סביבה

מטרות התכנית

מטרת התוכנית היא להכשיר בוגרי.ות תואר ראשון בעלי הכשרה הן בהנדסה מכנית והן במדעי כדור הארץ עם הדגש בלימודי סביבה. התוכנית מציעה מבט בינתחומי ייחודי על הקשר שבין הנדסה מכנית ותשתיות לבין מדעי כדור הארץ, משאבי טבע וסביבה, ומהווה תוכנית לימודים אטרקטיבית לסטודנטים.ות בעלי השקפה רב-תחומית המעוניינים.ות לשלב לימודים אקדמיים עם אתגרים פרקטיים וסביבתיים.

 

כיום בוגרי.ות חוגים דיסציפלינריים אינם.ן מכירים.ות מספיק תחומים קשורים, למרות האתגרים המשותפים. מסגרת לימודים חדשנית זו מציעה ליצור מומחים רב-תחומיים, במסגרת תוכנית עשירה ומאתגרת, בה ילמדו הבוגרים.ות קורסים מקצועיים הן בהנדסה מכנית והן בלימודי כדור הארץ בתוספת למקבץ משמעותי של קורסים בנושאי אקולוגיה וסביבה. מטרת התואר הכפול היא להכשיר מהנדסים.ות שהם.ן גם מדענים.ות במדעי כדור הארץ, אשר מודעים.ות להיבטים הסביבתיים שבתחומים אלה. זהו תואר ייחודי ומאתגר שמטרתו לספק לסטודנטים.ות את הכלים הפיזיקליים, המתמטיים והחישוביים יחד עם מודעות להיבטים האתיים והסביבתיים של הנדסה ומדעי כדור הארץ, באופן שיכשיר אותם להיות מומחים.ות בתחומם.ן ובעלי.ות ראייה מערכתית רחבה.  

 

בוגרי.ות התוכנית צפויים להיות מבוקשים.ות הן על ידי תעשייה ומקומות עבודה העוסקים במחצבים ובמשאבי טבע וסביבה, במיוחד בתחום הבנייה, הנדסת מאגרי גז ונפט, הידרולוגיה, חיפוש וכריית מחצבים, ובפרויקטים גדולים של תשתיות, בחברות היי טק העוסקות באנרגיות מתחדשות, קיימות ועוד, והן על ידי גופי רגולציה או ייצוג של גופים העוסקים בתחום, הן בארץ והן בחו"ל, וכן במסגרת מוסדות ממשלתיים (כמו המכון הגאולוגי או בשירות המטאורולוגי).

 

כינויי התארים שיוענקו יהיו:

בוגר אוניברסיטה  (.B.Sc) בהנדסה מכנית - B.Sc. in Mechanical Engineering    

בוגר אוניברסיטה (B.Sc.) במדעי כדור הארץ עם הדגש בלימודי סביבה - B.Sc. in Geosciences with an emphasis on Environmental Studies

 

על התעודה יחתמו הרקטור, הדקאנים וראש ביה"ס ללימודי הסביבה.

 

תנאי הקבלה

על פי הנהוג בכל אחת משתי היחידות (כלומר, הדרישות הגבוהות מבין השתיים).

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>