• ראשי
 • שירותי ייעוץ לסטודנטים בפקולטה למדעים מדויקים

  שירותי ייעוץ לסטודנטים בפקולטה למדעים מדויקים
  שירות יעוץ לסטודנטים לתואר ראשון בפקולטה, בכל שלבי הלימודים לתואר ובנושאים מגוונים

  הפקולטה למדעים מדויקים שמחה לבשר על הפעלת שירות יעוץ לסטודנטים בנושאים מגוונים, בשלבים השונים של החיים האקדמיים. השירות ניתן בשיתוף דקאנט הסטודנטים.

   

  המעבר ללימודים אקדמיים מזמן עניין והתפתחות אישית, אך דורש הסתגלות לסביבה לימודית וחברתית חדשה. דרישות אקדמיות גבוהות, צורך בקבלת החלטות לימודיות ושאלות הנוגעות לשילוב הלימודים עם זירות חיים אחרות, יוצרים דילמות והתלבטויות רבות.

   

  שירות הייעוץ נועד ללוות ולהדריך את הסטודנט בשלב תכנון ובחירה של מסלול הלימודים, בהתלבטויות וקשיים שונים במהלכם, ובמעבר לשוק העבודה. כמו כן, שירות זה מלווה סטודנטים עם לקויות למידה וסטודנטים הזקוקים לסיוע כלכלי ורגשי. 

   

  בחירה ותכנון מסלול לימודים: מלווה לא פעם בשאלות הקשורות להבדלים בין מסלולי לימוד שונים ולאפשרויות התעסוקה שהם מעניקים בהמשך: שאלות כמו: "מה מאפיין את תכניות הלימוד השונות בפקולטה? מה מתאים לי? איזה יתרון מעניקה כל תכנית בשוק התעסוקה?" מבטאות שלב זה.

   

  אתגרים לימודיים וסגנון חיים: במהלך הלימודים עולות דילמות הקשורות לקבלת החלטות לימודיות ולתפקוד האקדמי: איזו מערכת שעות לבנות? כיצד לנהל את הזמן? כיצד להתמודד עם קושי לימודי? וכן שאלות הנוגעות לשילוב הלימודים עם חיי עבודה ומשפחה.

   

  מעבר לשוק העבודה: לקראת סיום הלימודים עסוק הסטודנט בבחינת האפשרויות התעסוקתיות והלימודיות העומדות בפניו והדרכים להשתלב בהן: "ומה עכשיו? לאן לפנות? האם להמשיך ללמוד? להתחיל לעבוד? היכן?"

   

  לווי והדרכה בנושאים אלה עשוי לסייע לסטודנט לתכנן את לימודיו באופן התואם את שאיפותיו וסגנון חייו ולהתמודד עם אתגרים המאפיינים תקופת חיים זו.

   

   

  כיצד ניתן השרות?

  • מפגש ייעוץ אישי - בימי א', ג' ו-ד' בתאום מראש במייל: yeutzexact@tauex.tau.ac.il.

  • מפגשים קבוצתיים וסדנאות (נושאים ומועדים יפורסמו בהמשך).

   

  על ידי מי יינתן השירות?

  • השירות יינתן על ידי יועצת הפקולטה, ד"ר מיכל ספקטור, בשילוב דקאנט הסטודנטים.

   

  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive