לוגו

ביה"ס לסביבה ולמדעי כדור הארץ על שם פורטר

 

 

ביה"ס לסביבה ולמדעי כדור הארץ על שם פורטר - מגלים עולמות​

 

 

החוג לגאופיזיקה

מקנה ידע והבנה של הרכב ומבנה כדור הארץ עם האטמוספירה שעוטפת אותו, אוצרות הטבע שבו ובמיוחד נפט, גז ומים, וכן על היווצרותו יחד עם הפלנטות כחלק ממערכת השמש. זהו החוג היחיד בארץ שבו יש תכנית מקיפה של הכשרה בגיאופיזיקה בה מודגש ההיבט הפיזיקלי של חקר כדור הארץ.

 

 

החוג לגאוגרפיה וסביבת האדם

מקנה ידע והבנה מעמיקה של הקשר בין האדם לסביבתו וכלים להתמודדות עם האתגרים החברתיים, העירוניים והכלכליים הניצבים בפני החברה. הלימודים כוללים שימוש  בכלי מחקר מתקדמים כגון חישה מרחוק, מערכות מידע גיאוגרפיות (GIS) ומאגרי מידע  גדולים (Big Data).  כלים אלו משמשים לחקר מערכות האקלים, הקרקע והמים, והקשר בינם לבין המערכת האנושית, בדגש על תהליכים עירוניים, תכנונם ותוצאותיהם. 

 

 

החוג ללימודי הסביבה

החוג מציע תכניות לימוד ומחקר לסטודנטים לתארים מתקדמים (תואר שני ושלישי) המאפשרות העמקה במבחר נושאים עכשוויים בוערים: אנרגיות מתחדשות, שינוי אקלים, זיהום אוויר, משאבי מים ושיקום נחלים, צדק סביבתי, קיימות עירונית, ערים חכמות, כלכלה סביבתית ועוד. תמיד בגישה רב-תחומית, חדשנית ומקיפה.

בוגרי החוג הם הדור החדש של מובילי השיח והאקטיביזם הסביבתי בישראל, וביניהם חוקרים ומדענים, מחנכים ומשפטנים, קובעי מדיניות, אדריכלים ויזמים חברתיים.

 

 

 

מתעניין/ת בלימודים בביה"ס?

בבקשה מלא/י את הפרטים הבאים: