אגרת לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א

עודכן: 15.10.2020

פרופ' סיון טולדו

​​​

לסטודנטים/ות וחברי/ות הסגל של בית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק שלום!

 

שנת הלימודים הקרובה באוניברסיטה תיפתח כמו שהסתיימה שנת תש"ף, בהוראה מקוונת, ואולי גם תחת סגר. גם בימים רגילים הלמידה, ההוראה, והמחקר בבית הספר הם מאתגרים. המגבלות והקשיים שנוספים עקב הקורונה מייצרים אתגרים נוספים.

 

ניתוח תוצאות הלמידה בסמסטר ב' האחרון, שגם במהלכו כמעט כל ההוראה הייתה מקוונת, מראות שלמרות הקשיים והאתגרים ברוב הקורסים סטודנטים הגיעו להישגי למידה דומים להישגים בשנים קודמות. במהלך הקיץ האוניברסיטה, הפקולטה, ובית הספר בחנו את צורות ההוראה המקוונת השונות שנוסו, הפקנו לקחים, ונקטנו בפעולות שונות שאמורות לשפר נקודות שאובחנו כבעייתיות.

 

אנחנו מודעים לקשיים המרובים שציונים בינריים (עובר/נכשל) גורמים לסטודנטים ולבוגרים. בסמסטר הקודם לא נמצא פתרון אחר, אבל האוניברסיטה מחפשת כעת מנגנונים שיאפשרו בחינות מקוונות עם ציונים מספריים ואנו מקווים ומצפים שבחינות סמסטר א' יהיו עם ציונים מספריים גם אם נאלץ לערוך אותן באופן מקוון, חלקי או מלא.

 

הסטודנטים שמתחילים הסמסטר את לימודיהם באוניברסיטה עושים זאת באופן שלא היה מעולם. מעולם לא התחיל מחזור סטודנטים באוניברסיטת תל-אביב את הלימודים באופן מקוון, ללא יכולת להגיע לקמפוס ולפגוש פיזית חברים וחברות לספסל הלימודים. אנו מודעים לאתגר המיוחד שעומד בפניכם ונשתדל לסייע לכם לעמוד בו בהצלחה.

 

אתגרים, מכל סוג, עוזרים לחשוף יכולות חבויות ושיטות התמודדות שלא חשבנו עליהן. כאשר המשבר יסתיים, האוניברסיטה לא תחזור למקום שבו הייתה בתחילת מרץ 2020. כולנו נצא מהמשבר מצויידים בכלים חדשים שישפרו את ההוראה, את הלמידה, את תהליך הערכת ההישגים, ואת המחקר בשנים הבאות.

 

גם בזמן קורונה החיים ממשיכים. שלושה חברי סגל רבי הישגים, פרופ' יהודה אפק, פרופ' חיים וולפסון, ופרופ' נחום דרשוביץ' הגיעו בשנה החולפת לגיל פרישה והם מתכבדים בתואר פרופסור אמריטוס. אנחנו בטוחים שהם ימשיכו לחקור ולהשתתף בפעילויות בית הספר. פרופ' אפק ופרופ' וולפסון כיהנו כחברי סגל בבית הספר למעלה מ-30 שנה, ופרופ' דרשוביץ כ-20, שלפניהן כיהן כחבר סגל באוניברסיטת אילינוי באוּרבָּנה-שמפיין. תודה לשלושתם מדורות של סטודנטים ועמיתים.

 

שלושה חברי סגל חדשים הצטרפו לסגל האקדמי של בית הספר: ד"ר רני הוד, ד"ר יאיר כרמון, וד"ר אייל רונן. ד"ר הוד יעסוק בעיקר בהוראה, אצלנו ובפקולטה להנדסה. ד"ר כרמון עוסק בפתרון בעיות אופטימיזציה, עם יישומים ללמידה חישובית, וד"ר רונן באבטחת מידע. אנחנו מאחלים להם הרבה הצלחה.

 

פרופ' דניאל דויטש ואני מחליפים את פרופ' אמיר שפילקה ופרופ' בני שור שכיהנו כראש חוג וראש בית ספר והובילו את בית הספר בתקופה מאתגרת מאוד, גם בגלל הקורונה וגם מסיבות אחרות. תודה רבה לשניהם על שירות מסור ואינטנסיבי מאוד לבית הספר!

 

לסטודנטים ולסטודנטיות שמצטרפים אלינו: ברוכים הבאים!

 

ולכולנו, איחולי הצלחה בשנה הקרובה בלימודים, בהוראה, ובמחקר. שמרו על בריאותכם ועל בריאות הסובבים אתכם. נקוה  שתשפ"א תיזכר לא רק כשנת לימודים שנפתחה בזמן הקורונה, אלא גם השנה שבה משבר הקורונה יסתיים.

 

שנת לימודים טובה,


פרופ' סיון טולדו, ראש בית הספר


פרופ' דניאל דויטש, ראש החוג

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>