• ראשי
 • המעבדה האוניברסיטאית לכימיה אנליטית

  עודכן: 06.02.2020

  המעבדה האוניברסיטאית לכימיה אנליטית

  המרכז לכימיה אנליטית באוניברסיטת תל אביב, הפועל מתוך בית הספר לכימיה באוניברסיטה, מציע פתרונות רבים ויעילים לצרכים אנליטיים שונים ומגוונים.

   

  ברשות המרכז לכימיה אנליטית אוסף מכשירים אנליטיים שהם פתרונות מפתח המאפשרים מענה בטווח נרחב ביותר של בעיות בתחום הכימיה האנליטית, ביניהם:

   

  ספקטרומטריית מסות (GC-MS) – שיטת הפרדה כרומטוגרפית נפוצה המשמשת לאנליזה של חומרים נדיפים או נדיפים למחצה. השימושים האופיניים במכשיר זה כוללים הפרדת מרכיבים בתערובת, זיהוי וכימות חומרים נבחרים. בשילוב מכשיר ה GC עם מכשיר ה MS מתאפשר זיהוי של החומרים ע"י שיטה נוספת המבוססת על מידע מניתוח המסות של החומרים והשוואה של הנתונים לספרייה ממנה ניתן לקבל את שם החומר ומבנהו.

   

  כרומטוגרפיית גזים (GC-FID/ECD) – בשילוב כושר ההפרדה המעולה של מכשיר ה GC, גלאי ה FID מספק מהירות סרוקה גבוהה ורגישות מצויינת בריכוזים נמוכים באנליזות של חומרים מבוססים פחמימנים. גלאי ה ECD משמש לזיהוי חומרי נפץ, חומרי הדברה, מעכבי בעירה וחומרים נוספים בעלי השפעה סביבתית או ביולוגית.

   

  כרומטוגרפיית נוזלים (HPLC) – כרומטוגרפיית נוזלים בלחץ גבוה משמשת להפרדה זיהוי וכימות של טווח רחב של מרכיבים. מגוון קולונות ההפרדה הקיימות מאפשר תחום מקיף ביותר של אפליקציות.

   

  ספקטרוסקופיית להבה של בליעה או פליטה אטומית (AAS/AES) – בטכניקה אנליטית זו ניתן למדוד ריכוזים של אלמנטים שונים (בעיקר מתכות), בריכוזים נמוכים עד כדי ppb.

   

  המתקנים והמכשירים שברשותינו מיועדים בראש ובראשונה לספק תמיכה בקהילה המחקרית של האוניברסיטה, אך אני שמחים גם להעניק סיוע לגופי ממשלה, תעשייה וגופים ציבוריים אחרים, תוך הענקת פתרונות כימיה אנליטית לבעיות שונות ומגוונות.

   

  מטרתינו היא הענקת שירות אנליטי ברמה גבוהה ויישום ידע ייחודי ורחב על מנת לעזור בכל בעיה אנליטית. המרכז מספק מענה גם לצרכים מיוחדים של לקוחות כגון פיתוח שיטות אנליטיות ותמיכה מוכוונת פרוייקט או מחקר, אם גדול הוא או קטן.

   

  המרכז מקבל בשמחה תלמידים בכל התארים, ויספק להם את ההכשרה הנדרשת לעבודה עצמאית וגישה נוחה למיכשור האנליטי המתקדם שברשותו, ובכך מאפשר להם לפתח מיומנויות חיוניות למחקר והמשך עבודתם באוניברסיטה.

   

  למידע על שירותים ופתרונות אנליטיים נוספים פנו אל ד"ר אלכסנדר גורדין בדוא"ל: gordina@tauex.tau.ac.il או בטלפון: 03-6408270, 052-8010041 – אנו נשמח לספר לכם על כל האפשרויות שברשותינו.

   

  לקביעת מועדי עבודה עבור משתמשים רשומים >

   

   

  אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive